Mazda 4x4 - Mazdy z napędem na 4 koła | Mazda
Drogi Odwiedzający!
Musisz wiedzieć, że zbieramy o Tobie informacje i niektóre Twoje dane osobowe. Spokojnie! Wykorzystujemy je legalnie i w sposób nieszkodzący Tobie.

Dlaczego wyświetlamy tę wiadomość?

Chcemy, byś wiedział, że na naszej stronie jesteś bezpieczny!
JAK CHRONIMY I PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

  • Zapewniamy, że traktujemy dane osobowe ze szczególną starannością i przykładamy dużą wagę do ochrony Twojej prywatności.
  • Twoje dane osobowe gromadzimy i przetwarzamy jako GOŁEMBIEWSCY SP. z o.o. SP. K., będąc jednocześnie Administratorem zbioru danych osobowych.
  • Podając dobrowolnie swoje dane masz prawo dostępu do ich treści, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, z zastrzeżeniem, że odmowa podania danych lub ograniczenie ich przetwarzania może utrudnić kontakt z Tobą.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do realizacji usługi i nie będą przetwarzane w innych celach, nie będziemy również ich używać do profilowania.
  • Dane osobowe przechowujemy wyłącznie na terenie EOG.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017. poz. 1219 t.j.).
  • Pamiętaj, że masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych.
ROZUMIEM

Mazda 4×4

Mazda 4x4 - Najnowsze modele Mazdy z napędem 4x4

Spośród najnowszej gamy modelowej Mazdy, producent przewidział napęd 4x4 dla modeli Mazda CX-3, Mazda 3.

W Maździe 3 napęd idealnie komponuje się z mocnym, 180-konnym silnikiem.

Mazda 3 z napędem 4x4 na cztery koła
W Maździe CX-3 napęd 4x4 występuje jako opcja w najbogatszych wersjach wyposażeniowych.

Mazda CX-3 z napędem na cztery koła Mazda 4x4

Kolejnym modelem, w którym dostępny jest napęd 4x4 jest Mazda CX-30. Mazda CX-30 to samochód który zdobył olbrzymie uznanie wśród Klientów. Jeżeli podobają Ci się samochody nieco podwyższone, koniecznie przetestuj Mazdę CX-30, bo zapewnia bardzo dobre wrażenia z jazdy.

Mazda CX-30 model Mazdy 4x4
Samochody z napędem na obie osie mają coraz więcej fanów. Dawniej auta 4x4 kojarzone były jedynie z pojazdami wojskowymi i rajdami off-road, ale dziś ten rodzaj przekazania napędu wybierają także użytkownicy zwykłych dróg. Czy jednak Mazda 4x4 to dobry wybór i kto powinien zdecydować się na taką inwestycję?

Poniżej Mazda CX-5 z napędem na cztery koła. Jakkolwiek Mazda CX-5 jest oferowana też z napędem tylko na jedną oś, to większą popularnością cieszy się rozwiązanie 4x4. Z ciekawostek, to nie jest stały napęd, a napęd dołączany. Sterowanie odbywa się bez możliwości wyboru przez użytkownika.

Mazda CX-5 4x4 Skypassion Mazda Gołembiewscy - Mazda CX-5 4x4 nowe i używane

Mazda 4x4 – SUV doskonałym wyborem dla każdego!

Wybór odpowiedniego modelu Mazdy zależy w głównej mierze od przeznaczenia auta i wymagań samego użytkownika. Aktualnie ogromną popularność zdobywają auta typu SUV (Sport Utility Vehicle), które odznaczają się bardzo dużą uniwersalnością. Mazda 4x4 SUV może służyć jako auto rodzinne, pojazd do codziennego użytku lub samochód turystyczny. Czym zachwyca kierowców taka Mazda? Van 4x4, duża pojemność bagażnika, mocny silnik i napęd na dwie osie to zalety, które przydają się w praktycznie każdej aktywności. Najbardziej pożądanym obecnie modelem SUVa jest Mazda CX 5 4x4, która po raz pierwszy zaprezentowana została na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Powstała ona na podstawie koncepcyjnego modelu Minagi. Mazda CX-5 4x4 to w pewien sposób konstrukcja rewolucyjna, gdyż był to pierwszy pojazd tej marki wyposażony w nową serię silników i układów przeniesienia napędów Skyactiv. Wersja z napędem na obie osie wyposażana była m.in. w 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 160 koni mechanicznych. W sieci znaleźć można wiele filmów z serii „Mazda CX-5 4x4 review”, które jednogłośnie oceniają tę konstrukcję jako bardzo udaną, oszczędną i trwałą. Przy zakupie używanego auta warto upewnić się, że sprzedawana jest faktycznie Mazda 4x4. System przeniesienia napędu na obie osie dotyczy bowiem tylko niektórych wersji – z łatwością można rozpoznać to po rodzaju silna. W CX-5 napędzanych na dwa koła montowana była bowiem nieco mocniejsza jednostka o mocy 165 koni mechanicznych.

Mazda 4x4 – Pick-up

Swoisty renesans przeżywają też samochody ze skrzynią ładunkową marki Mazda. „Pikap” 4x4 to idealne rozwiązanie dla osób potrzebująych możliwości przewożenia większych ładunków, materiałów budowlanych czy towarów. Dlatego też chętnie wybierają je rolnicy, przedsiębiorcy i właściciele sklepów lub firm budowlanych. Jednym z najbardziej cenionych pick-upów jest Mazda B. 4x4, duża skrzynia ładunkowa i wręcz legendarna niezawodność to zalety, dla których warto pomyśleć o tym modelu. I chociaż seria B produkowana jest od 1980 roku, aż do dzisiaj, w Polsce jest to bardzo rzadko spotykana Mazda 4x4. „Truck for sale” – tego typu ogłoszeń szukają zwykle osoby poszukujące tego modelu, gdyż na rodzimym rynku trudno je znaleźć. Zagraniczne serwisy zapewniają większy wybór, gdyż w innych krajach jest to popularna Mazda 4x4. UK, Szwecja, Norwegia, a nawet Stany Zjednoczone – z tych państw czasami ściągane są używane modele serii B. Pickup Mazda 4x4 w tej wersji na Europę nie jest już niestety produkowany – produkcja czwartej generacji zakończyła się w roku 2006, ale zakup używanego egzemplarza będzie dobrą inwestycją. Poszukując nowego samochodu Mazda 4x4 2017 w wersji pick-up nie mamy niestety żadnego wyboru – ofertę aut z napędem na obie osie zdominowały bowiem SUVy. Jeżeli duża skrzynia ładunkowa nie jest zatem niezbędnym wymogiem (np. nie planujemy wozić ze sobą quada lub motocykla) lepiej wybrać SUV 4x4. Mazda CX-5 2016 4x4 może być w takim wypadku doskonałą alternatywą.

Mazda 4x4 for sale – czyli jak dobrać auto do swoich potrzeb?

Jakie opcje mamy poszukując auta Mazda 4x4? System napędu na obie osie nie jest zbyt powszechny w tych autach – Mazda 6 4x4 czy Mazda Tribute 4x4 były koncepcjami, które nie rozpowszechniły się na rynku. Dlatego też przy wyborze najważniejsze jest określenie swoich konkretnych potrzeb. W pierwszej kolejności warto zastanowić się czy celujemy w zakup samochodu używanego, czy też marzy się nam auto z salonu, np. Mazda CX-5 2018 4x4. W przypadku aut używanych mamy znacznie większy wybór – mazda CX 4x4 produkowana jest lub była w kilku wersjach z numerami 3, 5, 7 i 9. Do dyspozycji jest też seria 6 – Mazda 4x4 2014 w tej wersji jest bardzo poszukiwana z racji swojej bezawaryjności.

Najbardziej uniwersalny jest wspomniany SUV Mazda CX-5 4x4 – system przeniesienia napędu na obie osie, komfortowe wnętrze, spora przestrzeń bagażowa i dynamiczny silnik to atuty trudne do przecenienia. Niekoniecznie trzeba decydować się na auto prosto z salonu (Mazda 2017 4x4 czy Mazda 4x4 2014) – w atrakcyjnej cenie nabyć można też nieco starsze wersje (np. z roku 2012) w bardzo dobrym stanie.

Mazda 4x4 CX-5 Skypassion - Mazdy CX-5 nowe i używane Gołembiewscy

Diesel czy benzyna?

Miłośnicy marki Mazda zwykle skłaniają się do opinii, że używane w tych autach jednostki napędowe są bardzo udane. Większość użytkowników skłania się jednak do tego, że szukając rozwiązania ekonomicznego najlepiej wybrać wersję benzynową. Mazda 4x4 diesel ma swoje zalety, ale używane w nich silniki cechują się nieco mniejszą dynamiką – dlatego też wybierać powinni je głównie miłośnicy jazdy terenowej, gdyż w mieście nie pokazują całego swojego potencjału. Wybierając nowego SUVa (np. Mazda CX-5 4x4 2016) nie mamy dużego kłopotu z wyborem. Szukając dostępnych opcji wystarczy kliknąć na oficjalnej stronie na zakładkę „mazda 4x4 models” i szybko okaże się, że CX-5 dysponuje zaledwie 3 wersjami silników benzynowych i 2 wariantami jednostek wysokoprężnych (chociaż jest to i tak znacznie większy wybór niż w przypadku modelu Mazda 5, gdzie wybór ograniczał się do zaledwie trzech silników). W przypadku diesla trzeba jednak mieć na uwadze, że odwiedzając Mazda Serwis będzie trzeba się liczyć  z nieco wyższymi rachunkami za ewentualne naprawy.

poznaj nasze marki