Mazda CX-5 używane czy Mazda 5 4x4 | Mazda
Drogi Odwiedzający!
Musisz wiedzieć, że zbieramy o Tobie informacje i niektóre Twoje dane osobowe. Spokojnie! Wykorzystujemy je legalnie i w sposób nieszkodzący Tobie.

Dlaczego wyświetlamy tę wiadomość?

Chcemy, byś wiedział, że na naszej stronie jesteś bezpieczny!
JAK CHRONIMY I PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

  • Zapewniamy, że traktujemy dane osobowe ze szczególną starannością i przykładamy dużą wagę do ochrony Twojej prywatności.
  • Twoje dane osobowe gromadzimy i przetwarzamy jako GOŁEMBIEWSCY SP. z o.o. SP. K., będąc jednocześnie Administratorem zbioru danych osobowych.
  • Podając dobrowolnie swoje dane masz prawo dostępu do ich treści, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, z zastrzeżeniem, że odmowa podania danych lub ograniczenie ich przetwarzania może utrudnić kontakt z Tobą.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do realizacji usługi i nie będą przetwarzane w innych celach, nie będziemy również ich używać do profilowania.
  • Dane osobowe przechowujemy wyłącznie na terenie EOG.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017. poz. 1219 t.j.).
  • Pamiętaj, że masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych.
ROZUMIEM

Mazda CX-5 używane czy Mazda 5 4×4

Na rynku używanych samochodów dużą popularnością cieszą się praktycznie wszystkie modele Mazdy. W ostatnich latach zdecydowanie króluje pod tym względem Mazda CX-5 – używane egzemplarze są chętnie kupowane z racji ich bezawaryjności, uniwersalności i wysokiego komfortu jazdy. Duży SUV z pojemnym bagażnikiem i doskonale wyposażonym wnętrzem jest świetną inwestycją – cena tego wyjątkowego auta nie jest jednak niska. CX-5 w zależności od rocznika, stanu i wersji wyposażenia kosztować może od 70 do nawet 170 tysięcy złotych. Dla osób z nieco mniej zasobnym portfelem alternatywą może być jednak inne auto – Mazda 5.

Mazda 5 – czy warto kupić ten samochód?

Dlaczego dobrą opcją będzie właśnie Mazda 5? Minivan japońskiej produkcji w wielu dziedzinach może zastąpić SUVa, zapewniając równie duża przestrzeń ładunkową, możliwość przewiezienia całej rodziny i gwarantując wysoki komfort jazdy. Ogromną zaletą jest też kosz zakupu. Wiele zależy oczywiście od rocznika i stanu pojazdu. Mazda 5 2011 – cena dobrze zachowanych egzemplarzy oscyluje pomiędzy 25 a 35 tysiącami złotych. Im starszy samochód, tym niższa cena. Czasami warto zatem sięgnąć po wcześniejszą generację, np. Mazda 5 2008 – cena w tym wypadku nie przekracza zwykle 20 tysięcy. Zanim jednak wpiszemy w wyszukiwarkę ofert „2008 Mazda 5 for sale” warto dowiedzieć się nieco więcej o tym bardzo interesującym modelu.

Mazda 5 – van dla każdego!

Ten wyjątkowy samochód na początku produkowany był na rynek azjatycki – do 2006 roku nie było modelu Mazda 5. „Premacy” – tak nazywał się ten wyjątkowo zgrabny i pojemny model. Z tego powodu zdarzają się pewne nieporozumienia – Mazda 5 2006 w niektórych źródłach określana jest jako Mazda 5 I generacji, ale na rynku pojawiają się ogłoszenia, w których przeczytać można np. „Mazda 5 2004 1,8l 115KM”. Nie jest to żadna pomyłka – po prostu w Europie często uznaje się, że faktycznie Mazda Van 5 to pierwsza generacja, podczas gdy w praktyce jest to już druga (po azjatyckiej wersji Premacy) odsłona tego samochodu.

Pierwsza wersja zadebiutowała w 1999 roku i wykorzystano w niej sporo elementów z Mazdy 626 i 323. Samochód jeździł po japońskich drogach z silnikami benzynowymi o mocy 100 i 114 koni mechanicznych oraz z jednostką napędową diesla o mocy 101 koni mechanicznych. Na Europę nigdy nie pojawiła się Mazda 5 4x4. Europejska wersja „piątki” pojawiła się w 2006 roku i szybko ewoluowała na nowym rynku. Mazda 5 2008 przeszła już facelifting, dzięki czemu lepiej pasowała do gustów zachodnich klientów. Niedługo potem powstała kolejna generacja. Mazda 5 2009 miała pod maską już do 145 koni mechanicznych i możliwość wyboru wersji z automatyczną skrzynią biegów. Pojawiły się też nowe, 2-litrowe silniki wysokoprężne o mocy 110 i 143 koni mechanicznych.

Produkcja trwała stosunkowo krótko, bo już niebawem pojawiła się jeszcze nowsza Mazda 5. 2010 rok przyniósł spore zmiany. Kolejna generacja zaprezentowana została w Genewie. Bardzo mocno zmieniła się oferta silników, w które wyposażona mogła być Mazda 5. Diesel w Maździe 5 także występował, m.in. w wersji 1,6l. Silniki benzynowe były w Europie dwa i oferowały od 115 do 155 koni mechanicznych. Ciekawostką może być też to, że nieprzypadkowe podobieństwo pewnego japońskiego minvana do modelu Mazda 5. 2011 rok był momentem, w którym na bazie tego auta budowany zaczął być Nissan Lafesta Highway Star. Mazda 5 2012 na rynku japońskim dostępna była w wersji z oszczędnym silnikiem Skyactive 2.0 i 6 biegową skrzynią biegów. Technologia Skyactive jest główną grupą technologii Mazdy i jest stosowana nieprzerwanie od 2012 roku, m.in. w modelu CX-5. Pojawiła się też wersja Mazda 5 Sport z mocnym silnikiem benzynowym, reflektory ksenonowe, przyciemniane szyby, elektrycznie odsuwane drzwi tylne, dynamiczne elementy nadwozia i czujniki parkowania – była to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy dostrzegli w tym samochodzie sportowy potencjał.

Mazda 5 Upgrade 2013 - nowa mazda 5

Mazda 5 Upgrade 2013 - nowa mazda 5

Źródło zdjęć: www.mazda-press.com

Na co zwracać uwagę przy zakupie modelu Mazda 5?

Niezależnie od tego czy obiektem zakupu jest Mazda 5 2007 czy najnowsza wersja Mazda 5 2011 warto zastanowić się nad wyborem modelu z silnikiem diesla. Jednostki wysokoprężne mają swoich zwolenników i przeciwników – jedni chwalą ekonomiczną jazdę, inni narzekają na mniejsza dynamikę. Różnice pomiędzy wersjami benzynowymi i dieslami są też w prowadzeniu – wynika to z faktu, że pierwsze posiadają hydrauliczne, a drugie elektryczne wspomaganie układu kierowniczego. Cytując za magazynem Auto Moto „Mazda 5 z silnikiem diesla to dobry wybór dla osób jeżdżących na długich trasach.”

Przy zakupie warto też mieć możliwość dokładnego sprawdzenia samochodu. Szukając auta na zagranicznych portalach np. frazą „mazda 5 2012 price” znaleźć można bardzo wiele niezwykle atrakcyjnych cenowo ofert – wiele z tych aut to jednak pojazdy w bardzo złym stanie. Nierzadko zdarzało się maszyna opisywana jako „New Car – 2011 Mazda 5 Canada / USA” i oferowana w bardzo niskiej cenie, okazywała się autem powypadkowym z uszkodzoną ramą i elementami zawieszenia. Znacznie bezpiecznie jest udać się do autoryzowanego salonu lub zlecić sprawdzenie samochodu przed zakupem przez autoryzowany Mazda Serwis. Wybierając opcję zakupu nowego auta (np. Mazda 5 MPV 2010) warto także zainteresować się gwarancją serwisową „Mazda na 5”.

Szukając alternatywy dla Mazdy 5 możemy wybrać SUVa CX-5, najlepiej decydować się na nowsze wersje (np. Mazda CX-5 2015). Cena takiego auta będzie wyższa, ale zapewnimy sobie maksymalny komfort. Największym wrogiem każdej Mazdy jest nieprawidłowa eksploatacja i serwisowanie – Mazda 5 minivan 2011 w cenie poniżej 20 tysięcy złotych to może być nietrafiona inwestycja. Jeżeli finanse pozwalają, najbezpieczniejszym wyborem będą modele Mazda CX-5 2014 lub Mazda CX-5 2015, które dostępne są na rynku aut używanych w atrakcyjnych cenach i wolne są od wielu problemów typowych dla starszych aut.

Mazda CX-5 2015 (dynamiczne zdjęcie) - nowa mazda CX-5 z salonu

Źródło zdjęć: www.mazda-press.com

poznaj nasze marki