Olej, płyn | Mazda
Drogi Odwiedzający!
Musisz wiedzieć, że zbieramy o Tobie informacje i niektóre Twoje dane osobowe. Spokojnie! Wykorzystujemy je legalnie i w sposób nieszkodzący Tobie.

Dlaczego wyświetlamy tę wiadomość?

Chcemy, byś wiedział, że na naszej stronie jesteś bezpieczny!
JAK CHRONIMY I PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

  • Zapewniamy, że traktujemy dane osobowe ze szczególną starannością i przykładamy dużą wagę do ochrony Twojej prywatności.
  • Twoje dane osobowe gromadzimy i przetwarzamy jako GOŁEMBIEWSCY SP. z o.o. SP. K., będąc jednocześnie Administratorem zbioru danych osobowych.
  • Podając dobrowolnie swoje dane masz prawo dostępu do ich treści, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, z zastrzeżeniem, że odmowa podania danych lub ograniczenie ich przetwarzania może utrudnić kontakt z Tobą.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do realizacji usługi i nie będą przetwarzane w innych celach, nie będziemy również ich używać do profilowania.
  • Dane osobowe przechowujemy wyłącznie na terenie EOG.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017. poz. 1219 t.j.).
  • Pamiętaj, że masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych.
ROZUMIEM

Olej, płyn

Wymiana olejów i płynów eksploatacyjnych

Okresowa wymiana płynów to konieczność – nawet jeżeli samochód jest wzorcowo eksploatowany, a praca podzespołów nie wskazuje na jakiekolwiek problemy. Szczególną uwagę zwracać powinni na to właściciele nowoczesnych aut z innowacyjnymi silnikami marki Mazda. Wymiana oleju silnikowego w odpowiednim momencie zapewni bowiem dłuższe życie jednostki napędowej. Odwiedzając Serwis Mazda należy pamiętać jednak też o tym, że olej silnikowy to nie jedyny ważny płyn w samochodzie. Równie ważna jest okresowa wymiana płynu chłodniczego, który zapewnia prawidłową i bezawaryjną pracę silnika oraz wymiana płynu hamulcowego, dzięki któremu mamy pewność, że układ hamulcowy zadziała za każdym razem, gwarantując pełne bezpieczeństwo na drodze.

Wymiana oleju silnikowego

Olej silnikowy zapewnia jednostce napędowej odpowiednie smarowanie i w pewnym stopniu odpowiada za chłodzenie ciężko pracujących elementów. Wraz z kolejnymi kilometrami tłoczony przez silnik olej zmienia swoje właściwości, gęstnieje i miesza się z paliwem oraz różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Dlatego też wymiana oleju silnikowego powinna być wykonywania zgodnie z zaleceniami producenta.

Mazda – jak często zmieniać olej?

Jak często zatem często odwiedzać serwis mechaniczny? Zazwyczaj Mazda powinna przechodzić wymianę oleju średnio co 15.000 – 20.000 kilometrów lub raz do roku. W praktyce jednak wiele zależy od sposobu eksploatacji samochodu. Wymiana oleju silnikowego w przypadku auta używanego w mieście i pokonującego często krótkie dystanse powinna być przeprowadzana nieco częściej – co 9 miesięcy lub 10.000 – 12.000 km.

Wymiana płynu chłodniczego

Płyn chłodniczy pełni bardzo ważną rolę, odbierając ciepło od rozgrzanych elementów silnika. Auta koncernu Mazda wyposażane są w wysokowydajne jednostki napędowe, w których pozbywanie się nadmiaru ciepła jest wymogiem prawidłowej pracy i żywotności. Dlatego też konieczne jest okresowe uzupełnienie poziomu oraz wymiana płynu chłodniczego. Mazda jeżdżąca na przepracowanym płynie narażona jest także na przyspieszoną korozję elementów silnika oraz uszkodzenia bloku silnika zimą.

Mazda – jak często wymieniać płyn chłodniczy?

Poziom płynu sprawdzamy na zbiorniczku wyrównawczym przy zimnym silniku. Jeżeli poziom niebezpiecznie zbliża się do minimum, warto odwiedzić serwis Mazdy. Wymiana płynu chłodniczego powinna odbywać się nie rzadziej niż raz na pięć lat, ale dla przedłużenia żywotności układu chłodniczego warto wykonać taki zabieg częściej – co 2 – 3 lata. Aktualnie w samochodach marki Mazda stosowany jest długowieczny płyn chłodniczy, tzw. longlife. Warto dopytać doradców serwisu o szczegóły dotyczące posiadanego egzemplarza.

Wymiana płynu hamulcowego

O ile płyn chłodniczy i olej niezbędne są do prawidłowej pracy silnika i rozpędzenia auta, to płyn hamulcowy zapewnić ma skuteczne i bezpieczne wytracenie prędkości. Dlatego też jest to niezwykle ważna ciecz. Wszystkie samochody marki Mazda wyposażane są w hydrauliczny układ hamulcowy. Uzupełnienie i wymiana płynu hamulcowego są konieczne, gdyż zużyty ciemnieje i zaczyna zawierać coraz więcej wody. To zaś doprowadzić może do nagłego zagotowania się cieczy przy gwałtownym hamowaniu, co powoduje, że układ hamulcowy niespodziewanie traci skuteczność.

Mazda – kiedy zmienić płyn hamulcowy?

Serwis Mazda warto odwiedzić w tym celu minimum co dwa lata. Chcąc zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo, można także nabyć specjalny tester, który pozwala sprawdzić ile wody zawiera aktualnie płyn. Takie badanie warto przeprowadzać co pół roku – wymiana płynu hamulcowego powinna następować gdy tylko zawartość wody przekroczy wartość 3 procent.

Więcej informacji o wymianie płynów eksploatacyjnych uzyskać można pod numerem +48 22 77 33 884, lub odwiedzając nasz serwis mechaniczny – Warszawa, ul. św. Wincentego 92. Zapytania kierować można na adres mailowy: serwis (at) mazda.warszawa.pl

Oraz
Serwis mechaniczny – Białystok – ul. Gen. Maczka 136 – lub pod numerem telefonu (85) 74 74 371. Dla klientów dostępny jest także adres mailowy: serwis.bialystok (at) mazda-dealer.pl

poznaj nasze marki