Drogi Odwiedzający!
Musisz wiedzieć, że zbieramy o Tobie informacje i niektóre Twoje dane osobowe. Spokojnie! Wykorzystujemy je legalnie i w sposób nieszkodzący Tobie.

Dlaczego wyświetlamy tę wiadomość?

Chcemy, byś wiedział, że na naszej stronie jesteś bezpieczny!
JAK CHRONIMY I PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

  • Zapewniamy, że traktujemy dane osobowe ze szczególną starannością i przykładamy dużą wagę do ochrony Twojej prywatności.
  • Twoje dane osobowe gromadzimy i przetwarzamy jako GOŁEMBIEWSCY SP. z o.o. SP. K., będąc jednocześnie Administratorem zbioru danych osobowych.
  • Podając dobrowolnie swoje dane masz prawo dostępu do ich treści, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, z zastrzeżeniem, że odmowa podania danych lub ograniczenie ich przetwarzania może utrudnić kontakt z Tobą.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do realizacji usługi i nie będą przetwarzane w innych celach, nie będziemy również ich używać do profilowania.
  • Dane osobowe przechowujemy wyłącznie na terenie EOG.
  • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017. poz. 1219 t.j.).
  • Pamiętaj, że masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych.
ROZUMIEM

Wymiana rozrządu

Każdy silnik spalinowy wymaga do pracy paliwa i powietrza dostarczonych do cylindrów w odpowiednim momencie. Układ rozrządu zapewnia synchronizację wału korbowego i wałka rozrządu, dzięki czemu zawory w silniku otwierają się i zamykają w odpowiednim momencie. Jest to niezwykle ważne dla zachowania płynności pracy jednostki napędowej oraz chroni zawory przed uderzeniem przez nawracający tłok, co mogłoby skończyć się bardzo poważną awarią. Są to najważniejsze powody, dla których okresowa wymiana rozrządu (sprawdź w cenniku) w Mazdach jest konieczna.

Dlaczego wymiana rozrządu jest niezbędna?

wymiana rozrządu, serwis mechanicznySynchronizacja wału korbowego i wałka rozrządu odbywa się z pomocą pasków, które wykonane są z elastycznych tworzyw. Z czasem materiał traci swoje właściwości i staje się podatny na uszkodzenia mechaniczne lub zerwanie.

Nagłe zakłócenie ciągłości sekwencji z powodu utraty paska lub przeskoczenia kilku zębów na kołach zębatych doprowadzić może do uszkodzenia zaworów, tłoków lub nawet bloku silnika.

Za taką naprawę serwis mechaniczny wystawi bardzo słony rachunek.

Okresowa wymiana rozrządu pozwala uniknąć takich niespodzianek!

Nie wszystkie silniki montowane w samochodach marki Mazda posiadają rozrząd wyposażony w klasyczne paski. Na przykład w przypadku modeli z jednostkami napędowymi SkyActive synchronizacja elementów rozrządu realizowana jest z użyciem łańcucha. Jest to rozwiązanie znacznie trwalsze – stalowe ogniwa są bardziej odporne na zerwanie i wolniej się zużywają.

Nie oznacza to jednak, że wymiana rozrządu w takich konstrukcjach nie jest konieczna – po prostu przeprowadza się ją w dłuższych odstępach czasu. Sygnałem mówiącym o możliwych problemach z łańcuchem jest zwykle coraz głośniejsza praca rozrządu.

 

Przeczytaj, jak często wymieniać rozrząd!

 

Więcej informacji o wymianie rozrządu uzyskać można pod numerem (22) 77 33884, lub odwiedzając nasz serwis mechaniczny – Warszawa, ul. św. Wincentego 92.

 

ZOBACZ, ILE KOSZTUJE WYMIANA ROZRZĄDU!

poznaj nasze marki