Wymiana sprzęgła | Mazda
Drogi Odwiedzający!
Musisz wiedzieć, że zbieramy o Tobie informacje i niektóre Twoje dane osobowe. Spokojnie! Wykorzystujemy je legalnie i w sposób nieszkodzący Tobie.

Dlaczego wyświetlamy tę wiadomość?

Chcemy, byś wiedział, że na naszej stronie jesteś bezpieczny!
JAK CHRONIMY I PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

 • Zapewniamy, że traktujemy dane osobowe ze szczególną starannością i przykładamy dużą wagę do ochrony Twojej prywatności.
 • Twoje dane osobowe gromadzimy i przetwarzamy jako GOŁEMBIEWSCY SP. z o.o. SP. K., będąc jednocześnie Administratorem zbioru danych osobowych.
 • Podając dobrowolnie swoje dane masz prawo dostępu do ich treści, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, z zastrzeżeniem, że odmowa podania danych lub ograniczenie ich przetwarzania może utrudnić kontakt z Tobą.
 • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do realizacji usługi i nie będą przetwarzane w innych celach, nie będziemy również ich używać do profilowania.
 • Dane osobowe przechowujemy wyłącznie na terenie EOG.
 • Twoje dane osobowe gromadzone i przetwarzane są zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017. poz. 1219 t.j.).
 • Pamiętaj, że masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych.
ROZUMIEM

Wymiana sprzęgła

Mazda – wymiana sprzęgła

Większość kierowców nie pamięta do chwili awarii, o tym jak ważnym elementem samochodu jest sprzęgło. Mechanizm ten odpowiada za przyłączanie kół napędowych auta do silnika, dzięki czemu możliwe jest płynne ruszanie, hamowanie i zmienianie biegów. Zużycie lub usterki spowodowane nieprawidłową eksploatacją powinny być zatem natychmiast naprawiane przez profesjonalny serwis mechaniczny. Mazda produkuje wiele modeli z silnikami o dużej pojemności. Większa moc generuje potężniejszy moment obrotowy i ogromne tarcie, co przekłada się na szybsze zużywanie się tarczy i elementów sprzęgła.

Dlaczego okresowa wymiana sprzęgła jest niezbędna?

Zużyte lub uszkodzone sprzęgło negatywnie wpływa na komfort jazdy, a nagła awaria na drodze może sprawić, że kierujący straci panowanie nad pojazdem. Wymiana sprzęgła po zauważeniu pierwszych problemów jest też ważna z powodów ekonomicznych. Awaria tego elementu doprowadzić może bowiem do poważnych uszkodzeń skrzyni biegów, której wymiana lub naprawa będzie znacznie droższa od samego sprzęgła.

Kiedy konieczna jest wymiana sprzęgła?

Wymiana sprzęgła okazać może się konieczna, gdy zauważone zostaną następujące objawy:

 • problemy z płynnym ruszaniem,
 • problemy z wrzucaniem pierwszego i wstecznego biegu,
 • „twardy” pedał sprzęgła,
 • sprzęgło uruchamiające się po bardzo głębokim lub bardzo lekkim wciśnięciu pedału,
 • brak przyspieszenia po nagłym zwiększeniu obrotów silnika,
 • wibracje podczas wciśnięcia pedału sprzęgła.

Warto jednak pamiętać, że o wymianie zdecydować powinien profesjonalista. Przyczyną powyższych problemów mogą być bowiem także awarie układu sterowania lub zapowietrzenie hydrauliki.

Mazda – wymiana sprzęgła tylko w autoryzowanym serwisie Mazdy

Biorąc pod uwagę jak newralgicznym elementem samochodu jest sprzęgło, wymiana tego elementu powinna być przeprowadzana tylko przez autoryzowany serwis mechaniczny. Mazda wymaga przy takich operacjach profesjonalnych narzędzi, którymi większość warsztatów nie dysponuje. Dlatego też nie warto ryzykować, że przypadkowy warsztat wykona to zadanie prowizorycznymi metodami, tylko udać się do autoryzowanej stacji obsługi Mazdy. Wymiana sprzęgła przeprowadzona zgodnie z procedurami zapewni bezpieczeństwo i dłuższą żywotność tego niezwykle ważnego elementu auta.

Więcej informacji o wymianie sprzęgła

uzyskać można pod numerem +48 22 77 33 884, lub odwiedzając nasz serwis mechaniczny – Warszawa, ul. św. Wincentego 92. Zapytania kierować można na adres mailowy: serwis (at) mazda.warszawa.pl

Oraz
Serwis mechaniczny – Białystok – ul. Gen. Maczka 136 – lub pod numerem telefonu (85) 74 74 371. Dla klientów dostępny jest także adres mailowy: serwis.bialystok (at) mazda-dealer.pl

Zobacz pełen zakres usług na: Serwis mechaniczny

 

poznaj nasze marki